Academy LGOH
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

GvG επίθεση

Πήγαινε κάτω

GvG επίθεση Empty GvG επίθεση

Δημοσίευση από Saracen (Εύρυς) Κυρ Οκτ 28, 2018 11:57 am

Εν όψη του επερχόμενου GvG θα ήθελα να προτείνω τεχνικές για επίθεση και άμυνα.
Μια πολύ πετυχημένη τεχνική είναι του να μην παίζει πότε ο αντίπαλος. Αν βαράτε μόνο εσείς στο τέλος θα πέσει σίγουρα, μπορεί να παίρνει ώρα αυτή η τεχνική αλλά είναι σίγουρη και αποτελεσματική.

Για να το πετύχετε αυτό θέλετε κάρτες που κάνουν delay (δηλαδή καθυστερούν την σειρά του αντίπαλου).

Παρά ότι πιθανόν τις έχετε πάρει και είτε τις ταΐσατε στις μεγάλες είτε τις κάνατε dust υπάρχουν και μικρές κάρτες 3* σε κάθε χρώμα που καθυστερούν την σειρά του αντίπαλου για 2 γυρες εγώ μπορούν να ενεργοποιούνται κάθε γύρα!! Οπότε δεν παίζει πότε.
Οι κάρτες είναι οι εξής
GvG επίθεση Screen12GvG επίθεση Screen11GvG επίθεση Line_p10
GvG επίθεση Line_p11GvG επίθεση Screen12

Με την χρήση αυτών των καρτών και πιθανόν ακόμα μιας που κάνει καθυστέρηση χρειαζόμαστε ακόμη 3 πράγματα για να πετύχει η συνταγή,

1) μια κάρτα που να έχει χτύπημα thunder (αυτό με κεραυνό που βαράει όσο ανεβαίνει το intensity και πιο δυνατά) που να έχει και revive (η εναλλακτικά και μια ακόμη κάρτα με revive - για να μπορούμε να αναστηθούμε μετά το πρώτο χτύπημα)

2) αρκετά relic κυρίως να δώσουν στην αρχή gems αλλά και να ανεβάσουν το intensity
3) πιθανόν να χρειαστούμε κάρτα που βγάζει gems (αυξανόμενα με intensity) κατά προτίμηση

Να δείξω μια ομάδα την οποία χρησιμοποιώ.

GvG επίθεση Line_p12

Με αυτήν έχω ρίξει κάτι θηρία (δείτε φωτό κάτω) εύκολα (σε πολύ χρόνο αλλά εύκολα)

GvG επίθεση Line_p14
GvG επίθεση Line_p13
GvG επίθεση Line_p15

Και μια ακόμη που τσακίζει και skill Alarcity (αυτό που σταματάει τις κάρτες από το να κάνουν delay)
GvG επίθεση Line_p16

Για όποιες απορίες ρωτήστε και αν θέλετε να δω τις κάρτες σας γράψτε μου στο LINE
Saracen (Εύρυς)
Saracen (Εύρυς)
Συμβούλιο
Συμβούλιο

Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2018
Τόπος : Θεσσαλονίκη

https://academy-lgoh.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης